Ana sayfa Haber Turizm Yeni Turizm Merkezleri Resmi Gazete’de Yayınlandı

Yeni Turizm Merkezleri Resmi Gazete’de Yayınlandı

0
0

Resmi Gazete

Trabzon-Giresun Sis Dağı Turizm Merkezi ile İzmir Alaçatı, Mersin Körfezi Turizm Merkezi’nin de aralarında olduğu 9 alan turizm merkezi olarak ilan edildi.

Artvin Kafkasör Turizm Merkezi ile Mersin Tarsus Gülek Karboğazı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi’nin sınırları yeniden belirlenirken, Elazığ-Tunceli Fırat Havzası ise Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi oldu.

Bazı alanların Turizm Merkezi ile Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi olarak ilanı hakkındaki Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre korikelerle sınırları belirlenen 9 alan turizm merkezi olarak tespit edilerek, ilan olundu. Bu merkezler şöyle:

Trabzon-Giresun Sis Dağı Turizm Merkezi, Balıkesir Balya Şifa Termal Turizm Merkezi, Bingöl Ilıcalar Termal Turizm Merkezi, Bursa Dağyenice Termal turizm Merkezi, Erzurum Olur Ilıkaynak Termal Turizm Merkezi, Sivas Kaklım Balıklı Kaynak termal Turizm Merkezi, İzmir Alaçata Mersin Körfezi Turizm Merkezi, Samsun Vezirköprü Turizm Merkezi, Samsun Bafra-Kolay Turizm merkezi.”

Ayrıca Artvin Kafkasör Turizm Merkezi ile Mersin Tarsus Gülek Karboğazı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi’nin sınırlarında değişikliğe gidilirken, Bakanlar Kurulu Kararı’yla Elazığ-Tunceli Fırat Havzası ise Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi ilan edildi.

Kaynak: ANKA

Değerlendirmeniz için teşekkürler! İsterseniz sosyal medyada da paylaşabilirsiniz. .
Yazı ve içerikler sizin için faydalı oldu mu?
  • Harika!
  • Faydalı
  • Fena Değil
  • Yetersiz

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

Doğrulama * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.