Ayder Kaplıcaları Yenileniyor

Ayder Yaylası - Rize

Rize`nin yemyeşil doğasıyla dünyaca ünlü Çamlıhemşin ilçesindeki turizm bölgesi olan Ayder Yaylası`ndaki kaplıca tesislerine yeni bölümler eklenecek.

1987 yılında turizm merkezi ilan edilen Ayder Yaylası`ndaki kaplıcaların yılın 12 ayı yerli ve yabancı turistlere hizmet verdiği ve bu hizmetlere yenilerini eklemek ziyaretçileri memnun edebilmek adına ek tesisler yapılacağı duyuruldu. Sadece turistik amaçla kullanılmayan tesislerde, sağlık sorunları olan birçok yerli ve yabancı turistin ilgisini çeken Ayder Kaplıcaları bu sayede yeni bölümler, yeni hizmetlerin yanında kapasitesin de artmasıyla hizmet vereceği kişi sayısı da artacak.

Kaplıca tesisine Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 2005 yılında işletme izni verildiğini belirten Ayder Kaplıcaları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yazıcı, “Böylece kaplıca, sağlık merkezine dönüştü. Buna bağlı olarak sağlık kurumlarından sevk alarak gelen hastalar tesiste tedavi görebilmekte ve tedavi masrafları kurumlarınca karşılanmaktadır.” dedi.

Hastalar İçin Oda

Kaplıcaların romatizmal hastalıklar, kronik bel ağrısı ve çeşitli eklem hastalıkları, yumuşak doku hastalıkları gibi pek çok hastalığa iyi geldiğini vurgulayan Yazıcı “Kaplıca tesisinde gelen hastaların kalması için oda bulunmuyordu. Bu nedenle rehabilitasyon merkezi kurmayı planlıyoruz. Yapmayı planladığımız değişikliklerde tesislere 15 civarında oda yapacağız. Ayrıca masaj salonları, sauna, çok amaçlı aletlerin kullanılacağı salon oluşturacağız. Böylece vatandaşlarımız kaplıca tesislerinden daha fazla yararlanabilecek” dedi.

Değerlendirmeniz için teşekkürler! İsterseniz sosyal medyada da paylaşabilirsiniz. .
Yazı ve içerikler sizin için faydalı oldu mu?
 • Harika!
 • Faydalı
 • Fena Değil
 • Yetersiz

Yorum yapın / Bize Soru Sorun;

 • Doğrulama * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

 • İletişim Bilgileri

  Uzungöl'de Doğal Yaşam

  Ahmet KALMUK
  Çukurçayır Mevkii Mısırlı Mah.
  Ortahisar / TRABZON
  TÜRKİYE