Araç Uzungöl’e Uçtu

Uzungol Arac Kiralama

Trabzon‘un Çaykara İlçesi’nde bir minibüs, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Uzungöl‘e uçtu. Kazada sürücü İsmail Kılıç boğularak can verdi.

Edinilen bilgilere göre olay 08.08.2011 tarihinde akşam saat 16. 45 sıralarında meydana geldi. Uzungöl Beldesi’nden Trabzon yönüne gitmekte olan İsmail Kılıç yönetimindeki 34 DH 3833 plakalı minibüs, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yol kenarındaki bariyerleri kırarak Uzungöl‘e uçtu. Görgü tanıklarının ihbarı üzerine jandarma ekipleri ile çevredeki otel ve tesislerde bulunan görevliler minibüsü sudan çıkarmak için girişimlerde bulundu. Ancak çabalar sonuçsuz kalınca bölgeye İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ekipleri çağrıldı. Kısa sürede İl Afet Acil Durum Müdürü Uğur Serencam yönetimindeki ekipler bölgeye ulaşırken, Uzungöl Belediyesi’ne ait iş makinesi yardımı ile yapılan çalışmalar neticesinde minibüs gölden çıkartıldı.

Burun ustü Göle düşen aracın ve sürücünün çıkartılması için çalışma başlatıldı. Minibüsten önce sürücü Kılıç’ın cesedi çıkartıldı. Daha sonra da araç, Çelik halatlarla kepçeye bağlanarak gölden dışarı alındı.

Aracın gölden çıkarılma çalışmasını Uzungöl‘ü gezmeye gelen turistler ve yerli halk büyük bir merakla izledi..

Uzungöl‘e düşen araç içinde 70 yaşlarında İsmail Kılıç isimli şahsın da cesedine ulaşılırken, bir başka kişinin de olabileceği şüphesi ile dalgıçlar çalışmalarını bir süre daha sürdürdü.

Değerlendirmeniz için teşekkürler! İsterseniz sosyal medyada da paylaşabilirsiniz. .
Yazı ve içerikler sizin için faydalı oldu mu?
  • Harika!
  • Faydalı
  • Fena Değil
  • Yetersiz

Benzer Yazılar

Neden Uzungöl?

Ahmet KALMUK

Ayder Yaylası

Ahmet KALMUK

Uzungöl’de Kaçak Yapılar Neden Yıkılmıyor?

Ahmet KALMUK

Uzungöl’e Belediye Otobüsü İmza Kampanyası

Ahmet KALMUK

Karaca Mağarası Turizm Sezonunu Kapattı

Ahmet KALMUK

Rize’nin İkizdere Vadisi Doğal Sit Alanı İlan Edildi

Ahmet KALMUK

Leave a Comment

Doğrulama * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.