Sümela Manastırı’nda Kış Saati Uygulaması

Sümela Manastırı

Trabzon`un gözde turizm merkezlerinden biri olan Sümela Manastırı’nda ziyaretçilerin can güvenliği göz önünde bulundurularak ziyaret saatlerine kış düzenlemesine gidildi. Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Trabzon Müze Müdürlüğüne bağlı hizmet veren Sümela ören yerinde havanın erken kararması nedeniyle can güvenliği açısından 01 Ekim 2010 tarihinden itibaren ziyaret saatlerinin 09.00-17.00 olarak düzenlendiği belirtildi.

Trabzon’da günübirlik ziyaret yerlerinden birisi olan Sümela Manastırı daha çok yaz aylarında ilgi görmesine rağmen şehir merkezine yakın olması ve ulaşım alternatiflerinin cazipliğinden Doğu Karadeniz tatil turlarının vazgeçilmez adreslerinden birisidir. Kış mevsiminde de ziyaret etmek isteyen misafirlerin süprizlerle karşılaşmaması için bu uyarıyı dikkate alması gerekmekte.

Ayrıca yapılan açıklamada, ören yerinin, 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu Müzeler İç Hizmetler Yönetmeliğinin 18. maddesi gereğince Aralık-Mart ayları arasında pazartesi günleri ziyarete kapalı olacağı da kaydedildi.

Değerlendirmeniz için teşekkürler! İsterseniz sosyal medyada da paylaşabilirsiniz. .
Yazı ve içerikler sizin için faydalı oldu mu?
  • Harika!
  • Faydalı
  • Fena Değil
  • Yetersiz

Benzer Yazılar

Sera Gölü

Ahmet KALMUK

Trabzon’un Hedefi Doğa ve Yayla Turizmi

Ahmet KALMUK

Doğu Karadeniz Alternatif Turizmi: Heliski

Ahmet KALMUK

Trabzon’un 2023 Hedefleri

Ahmet KALMUK

Ayder Yaylası

Ahmet KALMUK

Uzungöl’e Nasıl Ulaşırım

Ahmet KALMUK

Leave a Comment

Doğrulama * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.