Karadeniz Turizm ve Seyahat Fuarı Trabzon’da açıldı

Uzungöl Turizm Danışma Bürosu

Doğu Karadenizdeki Turizm hareketliliğine bir yenisi daha eklendi. İlk kez düzenlenen Karadeniz Turizm ve Seyahat Fuarı sayesinde Doğu Karadeniz turizmine yapılan yatırımların meyvelerini toplamak adına büyük bir adım olarak nitelendirildi.

Son dönemde Karadeniz’in doğasıyle ön plana çıkan turizm beldelerine vurgu yapan atılımlarıyla kendinden sıkça söz ettiren Trabzon bu kez Turizm Acente’lerine ev sahipliği yapan bu fuar sayesinde tanıtımını birçok turiste ulaştırmanın heyecanını yaşıyor.

Bu yıl ilk kez düzenlenen ‘ Karadeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’ Trabzon’da açıldı. Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından Trabzon Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılış törenine, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Turizm Gezi Yerleri Departmanı Başkan Yardımcısı Vaja Diasamidza ile davetliler katıldı.

Vali Kızılcık, yörede topyekun kalkınmanın ana unsuru olarak turizmi gördüklerini belirterek, ‘Özellikle Doğu Karadeniz’de turizm, küresel ısınma ve iklim değişikliğinin yaşandığı bu dönemde önemli bir yerde olacaktır. Bunu geçen yılki turizm verilerimizden de anlayabiliyoruz. Trabzon’a 2010 yılında gelen turist sayısında yüzde 40 artış olmuştur. Bu veriler, gelecek yılların daha iyi olacağının göstergesidir’ dedi.

Vali Kızılcık ve protokol üyeleri kesilen kurdeleyle fuarın açılışı yaptı.  Gürcistan dans topluluğu ile kolbastı ekibinin gösterisi, katılımcılarca beğeniyle izlendi.  Vali Kızılcık ve beraberindeki heyet stantları gezerek bilgiler aldı. Gürcistan televizyonu Adjara Tv’de Vali Kızılcık ile turizm hakkında bir röportaj gerçekleştirdi.

Misafir ülke Acara Özel Cumhuriyeti’nin yanı sıra Azerbeycan,İran, Suriye ve Rusya ile yurt içinden 54 firmanın katıldığı fuar, 16 Ocak Pazar gününe kadar açık kalacak.

Değerlendirmeniz için teşekkürler! İsterseniz sosyal medyada da paylaşabilirsiniz. .
Yazı ve içerikler sizin için faydalı oldu mu?
  • Harika!
  • Faydalı
  • Fena Değil
  • Yetersiz

Benzer Yazılar

Doğu Karadeniz Turizm Master Planı

Ahmet KALMUK

Uzungöl’deki Binalar Ahşapla Kaplanacak

Ahmet KALMUK

Giresun Uluslararası Doğu Karadeniz Turizm Sempozyumu

Ahmet KALMUK

Yaylalara Turizm Yatırımları

Ahmet KALMUK

Gümüşhane Gezi Rehberi

Ahmet KALMUK

Arap Turistler ve Uzungöl’ün Geleceği

Ahmet KALMUK

Leave a Comment

Doğrulama * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.